ANMÄLDA SM 2018

 

 

Bikini Fitness

 

Bikini Fitness -158 cm

Nadezda Melnikova

Camila Cavalheiro, Team EA by Proteinbolaget

Elin Almare, Team JF Athletes

Arieta Balaj, Team Atletic City

Emma Ljungqvist, Team Ironsport

Lisa Thomsson, Tempo Training

Linda Colarte, MM Sports Team

Jessica Danesh, Prosupps Sweden

Jonna Liljeroth,Gladius

 

Bikini Fitness -164 cm

Victoria Schedvin, Team In Shape Uppsala

Karolina Abran, Team Flex

November Lindstrand Liikala, Team Rise Above

Karolina Busznyák, Team AdriFit by Adriathletics

Jennifer Alfredsson, Team Elit Nutrition

Josefine Bilberg, Team Fairing

Sandra Leijonfalk, Team Legendary

Caroline Pineda Team SSN

Emelie Gissleholm, Lifestyle Athletes

Helena Tzimourtas. Team Elit Nutrition

Sanna Löfgren, Team FPS

Kamontip Jantaduang, Team Ironsport

 

Bikini Fitness -169 cm

Lina Folkesson, Fitness By Aspen

Caroline Lundgren, Team Diamond Fitness

Carolina Nyqvist, Lifestyle Athletes

Zenna Macea, Team Tyngre

Annelie Axén, Team FPS

Clarice Pereira, TeamElite SSN

Mimmi Olsson, Fitness By Aspen

Linda Olsson, Team Elit Nutrition
Charlotta Andersson, Team EA by Proteinbolaget

Julia Friberg, Team Tyngre

Julia Lundgren, Team In Shape Uppsala

Emma Svensson, Iron League by Saint Iron

Jennifer Jernås, Swedish Supplements

 

Bikini Fitness -172 cm

Lina Ohlsson, Team Elit Nutrition

Linnea Byström, MM Sports Team

Sara Bentzer, Team FPS

Angelina Lindgren, Team Better Bodies

Inez Stenis, Team Tyngre

 

Bikini Fitness +172 cm

Sara Knowles, Tempo Training

Josefin Sandberg, Svenskt Kosttillskott

Corinne Gustafsson, Fitness By Aspen

Camilla Gennel Rosen, TC Strong by Sweden

Erika Larsson, Team FPS

 

Bikini Fitness Juniore -166 cm

Camila Cavalheiro, Team EA by Proteinbolaget

November Lindstrand Liikala, Team Rise Above

Elin Almare, Team JF Athletes

Carolina Nyqvist, Lifestyle Athletes

Mimmi Olsson, Fitness By Aspen

Sanna Löfgren, Team FPS

Jessica Danesh, Prosupps Sweden

Jonna Liljeroth,Gladius

 

Bikini Fitness Juniore, +166 cm

Lina Folkesson, Fitness By Aspen

Ida Andersson, Team SS lifestyle

Corinne Gustafsson, Fitness By Aspen

Julia Lundgren, Team In Shape Uppsala

Inez Stenis, Team Tyngre

 

Bikini Fitness Veteraner, öppen klass
Annelie Axén, Team FPS

Linda Olsson, Team Elit Nutrition

Camilla Gennel Rosen, TC Strong by Sweden

Julia Friberg, Team Tyngre

Eleonor Lilja, Team In Shape Uppsala

Manja Ahl Svensson, eam K.O Store

Zenna Macea, Team Tyngre

Kajsa Pelttari, Tempo Training

Sara Nyberg, Delta Gym

 

Bodybuilding

Bodybuilding -70 kg

Jalal Yassine, Team EA by Proteinbolaget

Ahmed Yassin, Delta Gym

Dennis Martinsson, Team SS lifestyle

Abdulrahim Sudi, Team Elite SSN

Michael Andersson, Team Powerlifting

 

Bodybuilding -75 kg

Max Lindberg, Team Ironsport

Cezar Zulewski, MM Sports Team

Kazom Zamil Honed,  Team SS lifestyle

Jacob Åhlen,  Team JK Fitness

Faik Faik, nk kosttillskott

 

Bodybuilding -80 kg

Mats Ljung,MM Sports Team

John Henricson, Team Fairing

Jesper Jylhänlahti,  Team JF Athletes

Saif Shamon, Team Elit Nutrition

Sakawan Ahmed, MM Sports Team

 

Bodybuilding-90 kg

Albin Eriksson, Swedish Supplements

Joar Fällmar, MM Sports Team

Keivan Gomanian, Team DBM

Janne Wennström, Team CR8

David Eklund, MM Sports Team

Jan Fotmeijer. Delta Gym

 

Bodybuilding +90 kg

Felix Mattisson, Team Elite SSN

Reza Charlie, Nordic Shape

Yosef Asmar, Team Asmar

Thomas Algeson, Delta Gym

Arne Lundell, Team Gymgrossisten Elit

Christer Norman, Team Ironworks

Sammy Zabel, Detlta Gym

Niro de la Rua, Iron League by Saint Iron

 

Bodybuilding Rullstol

John Johansson, Team Ironsport

 

Bodybuilding Par, öppen klass

Maria Johansson/Reza Charlie, Nordic Shape

Carl-Christian Bolund/Semiran Dag, Team Tyngre

 

Bodybuilding Juniorer, öppen klass

Felix Mattisson, Team Elite SSN

Sarmad Yaqoob, Team Tillskottsbolaget

Jesper Jylhänlahti,  Team JF Athletes

Kevin Valdivia, Team JF Athletes

Faik Faik, nk kosttillskott

 

Bodybuilding 40–44 år -80 kg

Mats Ljung, MM Sports Team

Sakawan Ahmed, MM Sports Team

 

Bodybuilding 40–44 år +80 kg

Fredrik Boson, Team Ironsport

Arne Lundell, Team Gymgrossisten Elit

Jan Fotmeijer. Delta Gym

 

Bodybuilding 45-49 år -80 kg

Fredrik Norgren, Team Sportcenter Ö-vik

 

Bodybuilding 45-49 år +80 kg

Jimmy Olsson, Växer Gym

Thomas Algeson, Delta Gym

 

Bodybuilding 50-55 år -80 kg

Curtis Edward Palmer Modeer, Team Elit Nutrition

 

Bodybuilding 50-55 år +80 kg

Christer Norman, Team Ironworks

Nils-Erik Ljung, Nordic Shape

Sammy Zabel, Detlta Gym

 

Bodybuilding veteran över 55 år öppen klass

Ali Kazemi, Delta Gym

Carl-Johan Gustafson, Team Nordic Shape

Christer Möhl, Team iGym

Alf Hellström, Delta Gym

Peter Pitkänen, Team Shapebysharam

Per-Gunnar Rosén, Waggerydsatletklubb

Benny Åbom, Team Ironsport

Göran Rundberg,, Nordic Shape

Michael Andersson, Team Powerlifting

Leif Renling, Örebro Kraftsportklubb

 

Body Fitness

Body Fitness -163 cm

Alexandra Ljung, MM Sports Team

Victoria Andersson,  Team Fitness Delux

Elisabeth Gunnarsson, Team JF Athletes

Victoria Andersson, My Coach Athletes

Eva Sederholm, Vegan Fitness Team

Sofie Härling, Team JF Athletes

Marianne Hedberg, Tempo Training

Ida Gullbrandsson, TC Strong by Sweden

Anneli Bååth, Team Tillskottsbolaget

Emelie Lundkvist, Bodystrong Fitness Europe

Christina Nilsson, Team reFitness

 

Body Fitness -168 cm

Emma Österman, Tempo Training

Nike Nylander, Tempo Training

Sara Kinnvik, MM Sports Team

Monica Gustavsson, Team Muscle. se

Alise Bondare, Team Elite SSN
Alexandra Wetterberg, Team Protein Experten

Inger Karlsson, Team Flex

Ingrid Johansson, Team In Shape Uppsala

Angelina Andersson, TC Strong by Sweden

Nicolina de Salareff, Team Ironsport

Maria Ahlberg, Delta Gym

Pernilla Valsinger, Team Hasselmark

Eleonore Eriksson, Elit Saltsjöbaden

 

Body Fitness +168 cm

Susanne Backelin, Team X-builder

Ellen Nielsen, Team JF Athletes

Madeleine Wallberg, Team Shape by Sattler

Malin Hedfors, MM Sports Team

Linda Engström, Team JF Athletes

Jennifer Närkling, Team Hasselmark

Nathali Krafft, Delta Gym

 

Body Fitness Juniorer, öppen klass

Ellen Nielsen, Team JF Athletes

Sara Kinnvik, MM Sports Team
Sofie Härling, Team JF Athletes

Alise Bondare, Team Elite SSN

Emelie Lundkvist, Bodystrong Fitness Europe

 

Bodyfitness veteran 35-44 år

Victoria Andersson, My Coach Athletes

Monica Gustavsson, Team Muscle. se

Eva Sederholm, Vegan Fitness Team

Madeleine Wallberg, Team Shape by Sattler

Linda Engström, Team JF Athletes

Camilla Rehn, Team JF Athletes

Alexandra Wetterberg, Team Protein Experten

Inger Karlsson, Team Flex

Ingrid Johansson, Team In Shape Uppsala

Anneli Bååth, Team Tillskottsbolaget

Eleonore Eriksson, Elit Saltsjöbaden

 

Bodyfitness veteran över 45 år

Catarina Eriksson, Team Ironsport

Maria Ahlberg, Delta Gym

Sandy van Langenberg, Alcoaching

Patricia Moscoso, Nordic-Physique

Carin Adler, Örebro Kraftsportklubb

Lena Tagesdotter, Delta Gym

Anett Jakosson, Delta Gym

Ann-Sofie Byberg, Bodycenter

Christina Nilsson, Team reFitness

Marianne Hedberg, Tempo Training

Elisabeth Rastelén, Delta Gym

Pernilla Valsinger, Team Hasselmark

Maria Wahlberg, Växer Gym

 

Classic Bodybuilding

Classic Bodybuilding -175 cm

Dan Eriksson, Alströmer BBFF

Brano Culjak, Team StarGym

Linus Lexman, My Coach Athletes

Adam Littwin, Nordic Shape

Assane Sall, Delta Gym

 

Classic Bodybuilding -180 cm

Jonathan Fogelberg, Team JF Athletes

Carl-Christian Bolund, Team Tyngre
Abdulmonaem Youzbashi,  Team SS lifestyle

Aimen Hayoun, Nordic Shape

Jezper Lindstrand, Team Shapebysharam

Krzysztof Kazmierczak, Nordic Shape

Seyar Jahani, Team Elit Jönköping

Ibrahim Karim, Quest fitness team

Markus Granberg, Bjurhovda Atletklubb

Martin Nyström, Nordic Shape

Mahmoud Mahmoud, Team Elit Jönköping

Mohammad Shirzadi,Team DBM

 

Classic Bodybuilding +180 cm

Richard Susaeg, Team Elite SSN

Robert Wåhlander, MM Sports Team

Daniel Westerlund, Inshape 24

Andrius Kilinskis, Gnesta Gym

Viktor Andersson, Motala Fitness Center

Jerry Steen, Team Proteinbutiken

Ahmad Almasri, Delta Gym

Rikard Zaar, Nordic Shape

Frans Lundqvist, Team JF Athletes

Kristoffer Karlsson, Team NEMJ

Raoul Abou Trabi, Pro Gym BBK

Bo Granat, Team Örestads hälsa&fitness

 

Calssic Bodybuilding juniorer, öppen klass

Frans Lundqvist, Team JF Athletes

Albin Mattsson, Team Sportkost

 

Classic Bodybuilding 40-44 år öppen klass

Robert Wåhlander, MM Sports Team

Rikard Zaar, Nordic Shape

Martin Nyström, Nordic Shape

 

Classic Bodybuilding 45-49 år öppen klass

Bo Granat, Team Örestads hälsa&fitness

Mikael Ring, Team Fairing

Artur Akimov, Pro Gym BBK

Torbjörn Swedin, Team Flex

 

Classic Bodybuilding +50 år öppen klass

Mikael Forslund, Topptrim Falun

Peter Rudling, Team Gymgrossisten Butik

Anders Jakobsson, Delta Gym

Conny Karlsson, Iron Stable Bodybuilding

Kalle Lund, TC Strong by Sweden

Risto Olli Kähärä, Nordic Shape

Lars Fairing, Team Fairing

Conny Hilmersson, TC Strong by Sweden

Björn Svensson, Team JK Fitness

Peter Ljunggren, Team Palmell

Stefan Henningsson, Team Fitness Shopen Lidköping

Dennis Johansson, Team In Shape Uppsala

 

Wellness Fitness

Wellness Fitness -158 cm

 

Wellness Fitness -168 cm

Paulina Hermansson, Team Golden Physique

Sara Hallebrant, Delta Gym

Therese Vestberg, Team Sportcenter Ö-vik

 

Wellness Fitness + 168 cm

Ellinor Algra, Team Fairing

Hanna Bladin, Delta Gym

Alexandra Andersson, Team EA by Proteinbolaget

Tina Lejdström, Inshape24

 

Men’s Physique

Men’s Physique -170 cm

Osber Rosemberg Dávila, Team Protein Experten

Ali Torkniman, Team Better Version

Oskar Holm, AlphaOmega
Ahmed Shameel Team SS lifestyle

Thomas Nguyen, Team JF Athletes

Filip Henningsson, Team Legendary

ZaBawiSang Thang, nk kosttillskott

Pontus Hung, Delta Gym

Sebastian Jansson, Tempo Training

Henrik Vu, MM Sports Team

John Toma, Team Balevasi

 

Men’s Physique -176 cm

Ali Samet, Team Gymgrossisten Elite

Daniel Higor, Delta Gym

Daniel Gunnarsson, Team Ironsport

Nesar Alkozay, Team Top Fitness

Behnam Dadkhah, Team EA by Proteinbolaget

Zargon Sadiqi, SNTeamLions

Simon Staaf, Team Tyngre
Ayoub Ahmad, Team Elit Nutrition

Dorian Pavlovic, Team DiamondVFitness

 

Men’s Physique -182 cm

Kevin Clarén, Team Tillskottsbolaget

Kevin Vega, VGS Fitness

Anders Toresson, Lifestyle Athletes

Adam Broberg, Team Fitness Shopen Lidköping

Henrik Rappe, MM Sports Team

Rickard Broberg, Team Elit Nutrition

Fereydoon Hosseini, Team EA by Proteinbolaget

Robin Olsson,  Team Better Bodies
Kim Kasper, Swedish Supplements

Nicklas Öhrvall, Team Lee

Magd Saoud,  Team SS lifestyle

 

Men’s Physique +182 cm

Fabian Eriksson, Delta Gym

Joakim Norman, Team Budo & Fitness

Adam Mosa, Nordic Shape

Mattias Larm Åkerman, Team EA by Proteinbolaget
Mats Norström, Team DBM

Ziryan Khoshnaw, Team In Shape Uppsala

Dino Cordic, Prosupps Sweden

Gabor Susula, Team Ironsport

Rafi Ohanes, Team Protein Experten

Israel K. Tshibangu, Team Protein Experten

Oskar Olérs, Team SSN

Sebastian Svensson, TEAM SSN

 

Men’s Physique junior -174 cm

Oskar Holm, AlphaOmega

Thomas Nguyen, Team JF Athletes

Ahmed Shameel,  Team SS lifestyle

ZaBawiSang Thang, nk kosttillskott

Zargon Sadiqi, SNTeamLions

John Toma, Team Balevasi

Denis Curian, Växer Gym

 

Men’s Physique junior -178 cm

Simon Staaf, Team Tyngre

Dorian Pavlovic, Team DiamondVFitness

 

Men’s Physique junior +178 cm

Andreas Wibäck, Team EA by Proteinbolaget

Fabian Eriksson, Delta Gym

Hampus Botvid, Team ICANIWILL

Sebastian Svensson, TEAM SSN

Israel K. Tshibangu, Team Protein Experten

Oskar Eriksson, TEAM BTB

Magd Saoud,  Team SS lifestyle

 

Men’s Physique veteran öppen klass

Robin Elvin, Delta Gym

Tuomas Viitala, Al Coaching

Niclas Forsslund, Tempo Training

Anders Lidestam, Delta Gym

 

Women’s Physique

Women’s Physique - 163 cm

Mia Brobeck Rosberg, Team Elit Nutrition

Semiran Dag, Team Tyngre

 

Women’s Physique + 163 cm

Camilla Nilsson, Team Atletic City

Josefine Galiamoutsa, MM Sports Team

Helene Zaar, Nordic Shape

Ci Taylor, Delta Gym
Veronica Arvidsson, Borlänge Atletlklubb

 

Women’s Physique veteran öppen klass

Ci Taylor, Delta Gym

Josefine Galiamoutsa, MM Sports Team

Helene Zaar, Nordic Shape

Veronica Arvidsson, Borlänge Atletlklubb

 

 

Swedish Bodybuilding & fitness federation

huvudsponsor

samarbetspartners

Svenska Bodybuilding & Fitnessförbundet

 

c/oNiclas Strömqvist

Rostorpsvägen 16

572 50 Oskarshamn

E-post: niclas@ifbbsweden.se